Özsümer Turizm Canli Destek
Özsümer Turizm / Genel Uyarılar

Genel Uyarılar

www.ozsumer.com web sitemiz üzerinden yapacak olduğunuz tüm uçak bileti rezervasyon işlemlerinizde, seçmiş olduğunuz hava yolunun ücreti ve kuralları, uçuş bilgileri bölümümüzde gösterilmektedir.

'Genel Kurallar ve Koşullar' bölümünü onaylanmadan, rezervasyon işlemleri yapılamamaktadır.

www.ozsumer.com sitemiz üzerinden, uçuştan 3 saat öncesine kadar müsaitlik görüntülenebilir ve e-bilet kesilebilir.

www.ozsumer.com web sitesinde tüm iç hat uçuşları için en fazla 4 yolcu (çocuk + yetişkin dahil) için uçak bileti satış işlemleri yapılabilmektedir.

www.ozsumer.com web sitesindeki satış ekranlarından tek başına çocuk uçak bileti rezervasyonu yapılamamaktadır. Mutlaka 1 yetişkin ile beraber rezervasyon yapılabilir.

Bebek yolcular kucakta seyahat eder, bebek uçak biletleri (0-2 yaş) için koltuk ayrılmamaktadır.

18 yaşından küçük yolcularımızın yalnız uçabileceğine dair ailelerinin iznini belirten muvafakatname belgesini yanlarında getirmeleri zorunludur.

www.ozsumer.com sitesinden sadece kredi kartınızı kullanarak uçak bileti alımı yapabilirsiniz. Farklı ödeme seçenekleri için lütfen 0 312 417 02 02 nolu telefonumuzdan satış danışmanlarımıza ulaşınız.

Yapılmış olan rezervasyonlarda isim değişikliği yapılması ve satın alınmış bir uçak biletinin bir başka isme devir edilmesi mümkün değildir.

Biletleme esnasında tahsil edilen Biletleme Hizmet Bedeli iade edilmeyecek olup, iade işlemlerinde ayrıca bir hizmet bedeli alınmayacaktır.

www.ozsumer.com web sitesi, müşteri ile hava yolu firmaları arasında aracı kurum durumundadır. Uçuş bilgileri bölümünde, satın almak istediğiniz uçak biletinin iptal bilgisi, iade yapılıp yapılamayacağı, bilet geçerliliğinin uzatılması, rezervasyon değişiklik bilgileri vs. mevcuttur. Bu bilgiler acentemizin uygulamış olduğu kısıtlamalar değil, hava yollarının uygulamış olduğu kurallardır. Bu nedenle Özsümer Turizm ve Seyahat acentesi ile hava yolu(taşıyıcı) firmaları hilafına, uçuşun vaktinde başlayamaması ve/veya uçak gecikmeleri, arızalanmaları, hava muhalefeti, grev ve halk hareketleri, doluluk, gecikme yer durumunun müsait olmaması ile mücbir sebep, fevkalade haller, kaza ve benzeri olaylardan ötürü Özsümer Turizm ve Seyahat acentesine maddi ve manevi sorumluluk yüklenemez. Uygulanan bu kuralların www.ozsumer.com tarafından değiştirilmesi mümkün değildir.

www.ozsumer.com web sitesi üzerinden yapılan ödemelerde iadesi mümkün olan biletlerin, iade işlemleri sadece uçak bileti satın alma işlemlerinde kullanılan kredi kartına yapılır.

Yapılmış olan rezervasyon(lar)ın iptallerinde uçak (taşıyıcı) firmalarının kendi iptal şartları geçerli olmasından dolayı iptale bağlı olarak o biletin ve hava yolu (taşıyıcı) firmasının şartları gereğince müşteriden ödeme talep edilebilir.

Uluslararası hava taşımasına ilişkin Varşova Konvansiyonu, 12 Ekim 1929 tarihinde bazı kuralların birleştirilmesi hakkındaki konvansiyon ile bu konvansiyonu değiştiren 28 Eylül 1955 tarihli Lahey Protokolü anlamına gelir.

Genel hava yolu kuralı olarak, tek bir kişi için aynı tarih aralığında aynı hava yolu için birden fazla rezervasyon yapılmasına işlem anında izin verilecek olup, daha sonra hava yolları tarafından uyarı yapılmaksızın iptal edilecektir. Bu sebeple, aynı kişi adına rezervasyonu birkaç kere yaptığınız takdirde, tüm rezervasyonlarınızın iptalinden sitemiz sorumluluk kabul etmez.
Uçak biletlerinin iptal işlemleri ilgili hava yolundan da yapılabilmektedir, ancak bilet iade işlemleri sadece 0 312 417 02 02 çağrı merkezimize iade talebinde bulunduğunuz takdirde işleme alınacaktır. Satın alınan biletlerde iade ve iptal ceza bedeli, hava yolu iptal kuralları çerçevesinde uygulanacaktır.

www.ozsumer.com web sitesi üzerinden yapılan herhangi bir rezervasyon, konfirme edilip, ödemesi tamamen yapıldıktan ve acentemiz tarafından onay gönderildikten sonra tamamlanmış sayılır. www.ozsumer.com, web sitesinde yapabileceği her türlü değişiklik, ilave ve düzeltme hakkını saklı tutar.

www.ozsumer.com web sitesi üzerinden uçak bileti alımı yapıldıktan sonra, biletinizin iptali veya parkur değişikliğinizin web sitesi üzerinden yapılamamaktadır. Rezervasyon ve parkur değişikliği için 0 312 417 02 02 numaralı telefondan satış danışmanlarımıza ulaşabilir veya ilgili hava yolu çağrı merkezine başvurabilirsiniz.

www.ozsumer.com sayfasında kullanılan bilet satış sisteminde oluşabilecek teknik ve sistem arıza ve hatalarından internet iletişiminde oluşabilecek aksaklıklardan, burada yazılı olanlarla sınırlı olmamak kaydı ile (uzun süreli elektrik kesintisi vs.) oluşabilecek durumlardan dolayı Özsümer Turizm ve Seyahat Acentası’nın herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Diğer tüm sorularınız 0 312 417 02 02 Numaralı telefonumuzdan seyahat danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.