Özsümer Turizm Canli Destek
Özsümer Turizm / Yurtdışı Seyahatler / Sıkça Sorulan Sorular

Yurtdışı Seyahatler / Sıkça Sorulan Sorular

Yurtdışı Tur Rezervasyonlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler Yurt dışı Tur Rezervasyonu yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı noktaları siz değerli müşterilerimize hatırlatmak isteriz.

• Ayrıntılı tur programı rezervasyon yapılmadan acenta tarafından misafire verilmeli. Bu program içerisinde hangi havayolu yada hangi gemi firması tarafından ulaşım sağlandığı geziye dahil olan yada olmayan hizmetler havalimanı yada liman vergileri, extra turlar ve gezi için ödenecek ücretlerin tamamının belirtilmiş olduğuna dikkat etmek gereklidir.

• Ayrıca katılım sağlanacak olan tur için vizeye ihtiyaç olup olmadığı, vize gerekliyse ücreti, yurtdışı zorunlu seyahat sağlık sigortasının gezi ücretine dahil olup olmadığı, dahil değilse poliçe ücreti, bahşiş ücretlerinin de belirtilmiş olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Böylelikle rezervasyon tamamlandıktan sonra kötü sürprizlerle karşılaşılması engellenmiş olur.

• Tur rehberi ile ilgili detaylı bilgi, rehberlik hizmetlerinin verileceği dil, rehberin tura nereden katılım sağlayacağı bilgileri acenta personelinden alınmalı.

• Tur programının hangi şehirden başlayıp, hangi şehirde biteceği, konaklama yapılacak tesislerin özellikleri, yıldızları, şehir merkezine uzaklıkları ve ulaşım imkânları ile detaylı bilgi acenta personelinden temin edilmelidir.